Hasła alfabetycznie

  1  2  3  4  5  6  7  8  9  Inne znaki 
A  B  C  D  E  F  G  H  I  J  K  L  Ł  M  N  O  P  Q  R  S  Ś  T  U  V  W  X  Z    Y 

bot

1. Program komputerowy działający jako klient serwera IRC. Z pozoru zachowuje się w podobny sposób jak zwykły użytkownik IRC, jednak obserwując zachowanie bota, łatwo dostrzec różnice - boty rzadko samodzielnie odzywają się, większość akcji zaś wykonywanych przez takie programy wywoływana jest przez innych użytkowników. Podstawowym zadaniem bota jest zazwyczaj utrzymanie otwartego kanału IRC i jego ochrona przed ewentualnymi próbami przejęcia. Do innych zadań bota należą także: nadawanie statusu operatora kanału zarejestrowanym użytkownikom, przekazywanie krótkich wiadomości tekstowych pomiędzy użytkownikami kanału. Mimo oficjalnych zakazów ze strony operatorów IRC - wielu użytkowników tej formy komunikacji utrzymuje własne boty na różnych kanałach IRC.

2. W grach komputerowych program, który występuje jako przeciwnik w pojedynkach. Boty zostały rozpowszechnione przez strzelaniny 3D, takie jak Quake i Unreal Tournament. Dzięki botom gracz może sprawdzić swoje umiejętności także wtedy, gdy nie ma dostępu do sieci i nie może uczestniczyć w potyczkach z żywym przeciwnikiem. Bot to skrócona forma wyrazu robot. 3. Wirtualny rozmówca na stronach WWW, program tworzony do pełnienia zadań automatycznej i dobrze poinformowanej pomocy klientom dużych firm (banków, firm telekomunikacyjnych, ubezpieczeniowych, finansowych). Tego rodzaju boty mogą także niekiedy dostosowywać się do klientów często odwiedzających witrynę. W użyciu są także nazwy chat bot oraz lingubot.

 

bot.jpg

 

 

3. Jest to samodzielny program, który został zaprojektowany do przeszukiwania sieci i indeksowania znalezionych stron w wyszukiwarce. Kiedy robot odwiedza stronę, odszukuje cały czytelny tekst i analizuje go, zaczynając od lewego górnego rogu. Roboty nie widzą obrazków, dlatego ważne jest dodawanie tekstu w tagu ALT obrazka.